2 Comments

Jeżeli chodzi o temat rozpraszania przez telefon - absolutnie sie zgadzam. Zaaplikowałem sobie kilka rozwiązań, dzięki którym dostaje minimum powiadomień, i to tylko najważniejszych. Będę mówił przez pryzmat IOS, nie wiem czy Androidy i inne systemy maja podobne rozwiązania, chociaż powinny:

- od 7:30 do 17:00 automatycznie włącza mi się w telefonie tryb praca. W tym czasie mogą się do mnie dodzwonić tylko numery telefonów które mam zapisane w kontaktach, oraz tylko ludzie z WhatsAppa (pracujemy z zagraniczna firmą i kontaktujemy się tylko przez WhatsAppa). Nie dostanę powiadomień o połączeniach przychodzących z Facebooka i innych aplikacji, tylko whatsapp plus zapisane kontakty

- mam całkowicie wyłączone powiadomienia, poza Whatsappem (jak już wspomniałem) i wiadomościami. Jeżeli ktoś do mnie napisze na Messengerze lub wyśle mi maila - nie widzę go dopóki z ciekawości nie otworze aplikacji. Bardzo przydatne.

- Nie korzystam z Instagrama / Facebooka / TikToka / Twittera (ani na telefonie ani na laptopie). Zero, mniej wiem i śpię lepiej.

- Youtuba na telefonie mocno ograniczam, staram się oglądać tylko na laptopie, gdzie moja wtyczka pokazuje mi tylko filmy z kanałów które subskrybuje.

- kiedy jestem na siłowni albo już po 21 - mam włączony tryb nie przeszkadzać. Dodzwoni sie do mnie tylko jedna osoba, po za tym mogę spać spokojnie bez denerwowania sie ze coś mi w nocy zapika albo zaświeci.

Może i restrykcyjnie, może dużo rzeczy mnie omija. Ale jestem zdania że sam chce wybierać co konsumować, kto i kiedy może sie ze mną komunikować i naprawdę uważam to za o wiele zdrowsze niż wyrywanie sie co chwila do telefonu bo ktoś wysłał mi mema. Pozdrawiam i życzę powodzenia w walce z notyfikacjami!

Expand full comment