

Discover more from Newsletter PracaSport.pl
Cześć,
1/12 roku za nami. Leci ten czas, oj leci leci ⌛️
Dziś motywem przewodnim będzie właśnie czas.
Ale najpierw mała refleksja, którą się podzielimy. Dotyczy nagród 🏅 branżowych.
Chodzi o różnego rodzaju konkursy i plebiscyty marketingowe czy biznesowe. Na przykład: najlepsza kampania marketingowa roku, najlepsza akcja CSR, osobowość roku, itp.
Ludzie się tym chwalą, lajki w social media się zgadzają. Pozornie te nagrody coś znaczą, bo mają otrzymywać je najlepsi.
Dlaczego pozornie? Powodów jest kilka:
Organizatorzy plebiscytów chcą na nich zarobić, stąd największy wpływ na wybór laureatów mają sponsorzy danego wydarzenia.
Zazwyczaj sponsorami takich eventów są największe firmy, które oczekują że przynajmniej jedna statuetka przypadnie im lub podmiotom/osobom z nimi powiązanym. Np. agencji marketingowej, która ich obsługuje albo sportowcu, którego sponsorują.
W przypadku nagród specjalnych np. osobowość medialna wyróżnia się tego kto może danego dnia przyjść na galę lub przedstawiciela patrona medialnego.
W niektórych konkursach to laureat płaci za to, aby otrzymać fizycznie statuetkę/statuetki (!), móc zaprosić swoich gości na wydarzenie czy mieć wywiad w prestiżowej gazecie.
To o czym piszemy, to nie jest żadna wiedza tajemna. To fakt, który znają ludzie pracujący w branży. I żeby była jasność, zjawisko wykracza poza świat sportu.
Zaskoczony? To teraz tradycyjnie poranna kawa ☕️ i zapraszamy dalej 👇
Oferty pracy w środowisku międzynarodowym 🌎
➡️ Marketing Internship European Handball Federation, Wiedeń
➡️ Partnership Account Manager West Ham United, Londyn
Kolejne oferty pracy znajdziesz w dalszej części.
Dlaczego warto pracować w sesjach? 👩💻
Gdybyśmy mieli trzy życzenia do złotej rybki 😉 to jednym byłaby prośba, aby trochę wydłużyć dobę. Przypuszczamy, że tobie podobnie brakuje czasu na wiele spraw.
Do 24 godzin nie dodamy kolejnych, ale możemy spróbować optymalizować nasz czas. Stąd porady dotyczące efektywnej pracy, którymi dzielimy się co wtorek 💪
Zadania, jakie realizujesz w ciągu dnia, w dużym uproszczeniu dzielą się na dwie grupy:
👨🎨 Twórcze – wymagające kreatywności, poświęcenia czasu na wejście w temat i pełnego skupienia. Najbardziej oczywistym przykładem jest napisanie dłuższego artykułu czy przygotowanie oferty dla klienta.
👨🔧 Mechaniczne – mniej wymagające, robione niejako w sposób automatyczny, typu napisanie prostego maila czy wykonanie krótkiego telefonu.
Pracując, staraj się nie skakać pomiędzy nimi. Scalaj ze sobą i załatwiaj za jednym zamachem zadania drugiego typu, np. sprawdź skrzynkę pocztową, odpowiedz na 4 maile z rzędu, potem napisz post w mediach społecznościowych itd.
Zarezerwuj sobie np. kilka sesji po 30 minut na napisanie danego tekstu i w tym czasie staraj się całkowicie skupić tylko na tym zadaniu. Wycisz telefon, wybierz taki czas i miejsce, gdy jest najmniejsza szansa, że przeszkodzą ci osoby trzecie. Gdy zaczniesz pracować – wyłącz się i nie myśl o niczym innym.
🍅 Powyższy sposób na pracę nad kreatywnymi zadaniami wykorzystuje tzw. technika Pomodoro, którą przedstawimy szerzej już w kolejnym wydaniu.
Dlaczego widzimy rezultat, a nie drogę? 🛣
Sukces 🎾 Magdy Linette sprawił, że chcemy zwrócić uwagę na pewno zjawisko, które często zauważamy.
Polka na swoje życiowe osiągnięcie musiała czekać bardzo długo. Półfinał Wielkiego Szlema osiągnęła "dopiero" po trzydziestce. Napisać, że nie była to łatwa droga, to nic nie napisać.
Tymczasem:
U wielu kibiców czytających o sukcesach (i zarobkach 💰) pojawia się myślenie w stylu: "Mogłem też trenować tenisa" albo "Muszę zapisać dziecko na tenisa".
Tak jakby sukces miał zależeć od jednej małej decyzji.
Problem jest szerszy. Oto parę przykładów myślenia większości ludzi:
Ktoś otworzył dobrze prosperujący sklep z oldschoolowymi koszulkami piłkarskimi - "Ja bym to zrobił lepiej"
Ktoś prowadzi popularny na TikToku profil o koszykówce - "Że też na to nie wpadłam"
Okej, ale w czym tkwi problem? Bardzo często widzimy tylko końcowy efekt, a nie skupiamy się na drodze, którą dana osoba musiała przejść. Nie widzimy:
Hektolitrów potu na treningach i ciągłego życia na walizkach Magdy Linette.
Wydawanych przez lata oszczędności na zbieranie koszulek piłkarskich.
Lat zarywania nocek, aby oglądać mecze NBA.
Powyższe to tylko przykłady.
💡 Jeśli chcesz osiągnąć w życiu zawodowym sukces to skup się na grze, a nie na wyniku. Jak skupisz się na grze, to wyniki przyjdą.
Chwila oddechu - szybki quiz 🧠
Z jakiego miasta pochodzi Magda Linette?
Gdańsk,
Poznań,
Szczecin,
Warszawa.
Prawidłową odpowiedź znajdziesz na dole.
TOP5 📊
Jak znaleźć czas na czytanie książek?
Do tego, że książki czytać warto chyba nie musimy nikogo przekonywać. Największym przeciwnikiem na drodze do sięgania po dobrą lekturę jest nieustanny brak czasu. Jak temu zaradzić? Oto 5 prostych podpowiedzi:
🍾 Nie idź z duchem postanowień noworocznych i nie stawiaj sobie celu w stylu "przeczytam 100 książek w roku". Szybko się zniechęcisz. Jeśli dla motywacji koniecznie potrzebujesz celu, niech będzie on realny np. jedna książka w miesiącu.
📚 Zacznij od książek, które naprawdę ciebie interesują. Znajomy z pracy poleca wartościową pozycję o inwestowaniu albo samorozwoju? Odpuść, zacznij od książek, które są powiązane z twoim hobby.
🛏 Wyrób sobie nawyk codziennego czytania o stałej porze. Np. zamiast przed snem przeglądać telefon, poświęć 20 minut na lekturę.
🎧 Jeśli jedyny wolny czas jakim dysponujesz to podróż samochodem do pracy lub wieczorne spacery z psem to wybierz audiobooki.
🗯 Rozmawiaj ze znajomymi o książkach, które czytasz. Będziecie się wzajemnie motywować do czytania.
Po godzinach 📺
Wróciła nasza piłkarska ⚽️ Ekstraklasa. Dla tych, którym wciąż mało ligowych wrażeń na podróż w czasie zaprasza Canal + Sport.
Na platformie internetowej stacji pojawił się serial dokumentalny "Złota dekada", w którym przedstawiona jest historia Lecha Poznań 🔵⚪️ z lat 1983-1993.
🏆 Dla Kolejorza był to najbardziej owocny czas w jego historii. Klub z Poznania sięgnął wtedy po pięć mistrzowskich tytułów. Reżyserem dokumentu jest Piotr Laboga. W filmie nie brakuje archiwalnych materiałów oraz wypowiedzi bohaterów z tamtych lat.
Nowy Rok, nowy serial! 💥 Dziś premiera naszej produkcji "Złota Dekada. Historia Lecha Poznań 1983-1993" 🚂
📺 Oglądaj o 20:00 w CANAL+ SPORT lub już teraz w CANAL+ online:
Z przymrużeniem oka 😉
Gdy byliśmy mali 👶 i na na podwórku nie szła nam gra w jakąś dyscyplinę sportu to bardzo popularne było zwalanie winy na niewłaściwą piłkę lub buty.
Teraz tą samą wymówkę mogą mieć 🎾 zawodowi tenisiści. Podczas ostatniego Australian Open w temacie piłek wypowiadali się Rafael Nadal i Novak Djokovic.
Dlaczego?
Na 4 turnieje z cyklu Wielkiego Szlema mamy 3 różnych producentów piłek, które minimalnie różnią się parametrami:
Australian Open: Dunlop (wcześniej do 2018 r. Wilson)
U.S. Open: Wilson (od 1978 r.)
French Open: Wilson (wcześniej do 2020 r. Babolat)
Wimbledon: Slazenger (od 1902 r. !)
Pozostałe oferty 🗂
➡️ Doradca Klienta Gravitan Sports and Health Club, Janki
➡️ Trener Personalny Lemon Fitness, Kraków
➡️ Trener Personalny Sygido, Poznań
🚨 Szukasz pracowników?
✅ Twoja oferta znajdzie się w następnym wydaniu, a podobno czyta nas sporo osób.
Na koniec 🔚
To wszystko na dziś. Widzimy się już 7 lutego! Do zobaczenia 👋
P.S. Dzięki za każde dobre słowo oraz polecanie nas swoim znajomym 🙌
Rozwiązanie quizu: Magda Linette pochodzi z Poznania.