

Discover more from Newsletter PracaSport.pl
🍍 Owocowy wtorek #35
Jakich błędów w CV należy unikać oraz benefity uwielbiane przez wszystkich pracowników 👇
Cześć,
Mamy nadzieję, że udało się trochę wypocząć i że brzuch nie boli z obżarstwa. W razie czego dziś rekomendujemy tylko owocową dietę 🍌
A teraz usiądź wygodnie w fotelu i zrób sobie przerwę na poniższe wydanie. Przecież jak to po Świętach i tak jeszcze nie zabrałeś się za pracę na poważnie 😉
Przyjemności 🧃
Tych błędów w CV unikaj jak ognia ⛔️
Niby wszyscy to wiedzą. Niby to oczywiste.
Ale nie widzieliśmy jeszcze rekrutacji, w której nie przytrafiły się CV z poniższymi wpadkami 🙃
Jeśli chcesz efektywnie znaleźć pracę i nie być odbierany przez rekruterów jako 🍍 ananas, to tych błędów unikaj:
Nie używaj zdrobnień ani pseudonimów: Dotyczy to imienia i przede wszystkim adresu poczty e-mail. Unikaj też dziwnych domen w stylu @buziaczek.pl.
Serio nie używaj żadnych zdrobnień: Chodzi także o treści w wiadomościach, które kierujesz do pracodawców. “Hejka”, “Siema” i inne mniej formalne przywitania są niedopuszczalne.
Nie wysyłaj jednego CV masowo: Zawsze personalizuj zarówno CV jak i swoją wiadomość pod konkretnego pracodawcę. Aplikacja musi być dopasowana do wymagań i stanowiska.
Unikaj błędów ortograficznych i językowych: Użyj jakiegoś programu (jest ich wiele), który sprawdzi tekst przed wysłaniem.
Nie zapominaj o załącznikach i danych kontaktowych: Upewnij się, że CV zawiera twój telefon i mail oraz, że faktycznie dodałeś je jako załącznik.
Nie nazywaj dziwacznie pliku z załącznika: Nazwy typu “CV3(3).doc” albo “CVv3pop.doc.” nie przybliżą cię do kolejnego etapu.
Nieczytelne, niechlujne, jaskrawe CV bez zdjęcia: Zawsze staraj się dopracować swój życiorys nie tylko pod kątem treści, ale także wizualnym.
Pracodawcy marzeń 🤩
Zastanawiałeś się kiedyś, kto jest najbardziej wymarzonym pracodawcą na świecie? 🤔
Już śpieszymy z odpowiedzią.
W marcu w USA przeprowadzono badanie na grupie 2 067 studentów oraz świeżo upieczonych absolwentów. Zapytano ich, gdzie mają nadzieję dostać pracę.
Oto wyniki:
🤖 Google 16%
🗽 Rząd federalny USA 6%
🍏 Apple 5%
📽 Disney 2,2%
🛰 NASA 2,1%
📦 Amazon 2%
🪟 Microsoft 1,8%
🚗 Tesla 1,6%
👕 Patagonia, 💊 Pfizer, 🎧 Spotify 1%
Źródło: Axios
A propos:
Za oceanem Google pracodawcą numer 1 dla Pokolenia Z. Tymczasem w polskich mediach clickbaitowe informacje o tym, że w Google zabierają pracownikom zszywacze z biurek 🤯
Mamy nadzieję, że te 2% Amerykanów nie marzy o pracy w Amazonie w centrum logistycznym w Poznaniu lub Wrocławiu 😜
Benefity, które kochają pracownicy 😍
Skoro już jesteśmy przy kultowych firmach. Zapewne kojarzysz wymienioną wyżej Patagonię. To marka, która początkowo trafiała do pasjonatów rekreacji związanej z górami, a obecnie jest bez wątpienia brandem lifestylowym.
Jak się okazuje to także jeden z lepszych pracodawców 🔝
Rotacja w firmie wynosi tylko 4%, a na jeden wakat czeka już 9 tysięcy kolejnych osób. Wow! 👏
Duży wpływ na to mają niespotykane nigdzie indziej na taką skalę benefity pracownicze, które znajdziecie w rozwinięciu poniższego tweeta:
W najnowszym @magazynpismo czytam sobie tekst o założycielu Patagonii Yvon Chouinard (ten sam, który przekazał 98% swojego biznesu i majątku na cele charytatywne).
I teraz, czy wiedzieliście o tym, że rotacja w tej firmie wynosi... 4%
Na jeden wakat oczekuje około 9000… twitter.com/i/web/status/1…
Przykładowo: Co drugi tydzień pracownikowi przysługuje trzydniowy weekend, a rodzice dzieci mogą liczyć na spore wsparcie (dofinansowanie do opieki, firmowa niania w czasie delegacji, płatne urlopy rodzicielskie).
Brakuje jedynie 🍒🍑🥝 owocowych wtorków 😉
Chwila oddechu - szybki quiz 🧠
Patagonia to nie tylko firma, ale też jedna z ładniejszych krain geograficznych świata. Czy wiesz na terenie których dwóch krajów się znajduje?
Rozwiązanie znajdziesz na końcu.
Konferencja Prawo Sport Finanse 2023 ⚖️
Co robisz 21-22 kwietnia? Pytamy, nie bez przyczyny. Jeśli nie jesteś wtedy w Patagonii, to właśnie w tych dniach na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego odbędzie się tegoroczna edycja Konferencji Prawo Sport Finanse.
Pierwszy dzień w formie stacjonarnej (z udziałem prelegentów - ekspertów), drugi zdalnej (wystąpienia akademickiej społeczności).
Wśród gości swój udział zapowiedzieli uznani eksperci od prawa sportowego i nie tylko: prof. Michał Biliński, dr Karolina Tetłak, dr Jacek Markowski, Bogusław Leśnodorski i Adam Gil.
Wstęp na konferencje jest darmowy. Więcej niezbędnych informacji znajdziesz na stronie wydarzenia na Facebooku.
Tweet tygodnia 🐦
Nie ważne, gdzie pracujesz. Możesz zarabiać miliony. Możesz grać w najpopularniejszym klubie na świecie. Ale jak twój szef mówi, że w nagrodę masz jutro wolne to zawsze reagujesz w taki sam sposób 🥳
🗣️ Carlo Ancelotti: "Día libre mañana."
Imposible no quererlos. 🤣😂
Po godzinach 📺
🍿 Przed kilkoma dniami do kin trafił film “Air”. To historia podpisania 💰 najdroższej umowy sponsorskiej w historii sportu. Czyli kulisy zawarcia kontraktu pomiędzy Nike a Michaelem Jordanem 🏀
Produkcja zawiera gwiazdorską obsadę. Duetu Matt Damon i Ben Affleck nie trzeba specjalnie nikomu przedstawiać 🆒
Ocena IMDb: 7.8
A propos:
✒️ Pierwszym głośnym kontraktem pomiędzy sportowcem a marką była współpraca Pele z Pumą. Podczas meczu Brazylia - Peru w 1970 roku brazylijski gwiazdor przez 42 sekundy wiązał swoje nowe buty piłkarskie na oczach kamer z całego świata.
📖 Kilkanaście numerów temu, poleciliśmy książkę przybliżającą historię powstania firmy Nike. Jeśli jej jeszcze nie czytałeś to warto.
Oferty pracy 🗂
➡️ Instruktor gimnastyki artystycznej dla dzieci Just Dance, Gdańsk
➡️ Koordynator do pracy w biurze KS Grom, Warszawa
➡️ Sędzia sportowy Inter Active Sport Club, Warszawa, Szczecin, Łódź, Lublin, Poznań, Rzeszów, Wrocław, Olsztyn, Bydgoszcz, Kraków, Gdańsk
➡️ Trener siatkówki plażowej Plaża Orzeł, Warszawa
Na koniec 🔚
To już wszystko w tym numerze. Podobało się? Możesz dać nam znać, dodając komentarz poniżej.
Jeśli chcesz by newsletter się rozwijał, poleć nas swoim znajomym. Kłaniamy się nisko! 🙌
Rozwiązanie quizu: Patagonia położona jest na obszarze Argentyny i Chile.